Laboratoř - odběrový materiál

 

Systém Vacutest® pro odběr krve je uzavřený vakuový systém, který je tvořen jehlou s dvojím zakončením s bezpečnostním ventilem, držákem jehel Vacutest® a sterilní vakuovou zkumavkou Vacutest®.

Krev je odebírána následujícím způsobem: po zašroubování chráněného konce jehly do držáku se druhým koncem napíchne pacientova žíla. Poté se zkumavka zatlačí do držáku jehly a předem definované vakuum ve zkumavce zaručí, aby se do zkumavky dostalo správné množství krve. Použití systému Vacutest® pro odběr krve má mnoho výhod:

  • Je hygienické odebírat krev rovnou do zkumavky tak, že nedojde ke kontaktu uživatele s krví
  • Existuje široká řada barevně kódovaných zkumavek s různými aditivy pro celou škálu hematologických, biochemických, imunologických a koagulačních vyšetření
  • Odběr krve pomocí systému Vacutest®, je daleko spolehlivější alternativou klasického odběru s použitím stříkačky a jehly, jelikož nedochází k manuálnímu ovlivnění odběru a proces je tak konzistentní.

Zkumavky jsou barevně označeny podle typu aditiva a mezinárodních standardů (ISO 6710). Je-li zkumavka určena k odběru redukovaného objemu vzorku, je použit průsvitný uzávěr dané barvy.

Plastové zkumavky Vacutest® jsou vyrobeny z čirého PET (polyetylentereftalátu) materiálu neobsahujícího latex, jsou nerozbitné a nabízejí klinicky testovanou bezpečnější alternativu ke skleněným.

Veškerý odběrový materiál poskytujeme lékařům zdarma. Objednání probíhá pomocí žádanky na odběrový materiál, kterou lékař předá řidiči svozové služby. Požadovaný materiál přiveze řidič následující svozový den.

TISK STRÁNKY

Poliklinika Bioregena s.r.o.

Vajgarská 1141
198 00 Praha 9 - Kyje

tel.: viz.ordinace
e-mail: poliklinika@bioregena.cz

Kontaktujte mě

Nechejte se kontaktovat našimi odborníky. Je to snadné, stačí vybrat oblast Vašeho zájmu a zadat kontakt na Vás. Odborníci Vás budou v nejbližší možné době kontaktovat.